Pagina 1 van 1

acxa 125 cc semi-automaat jankende koppeling

BerichtGeplaatst: 21 mei 2013 13:20
door janjantje
Dag iedereen,

Ik ben al een artikel tegengekomen waar het "behandeld" is, maar ik vond niet alle informatie die ik nodig heb, vandaar vraag ik het nog een keer met specifieke vragen en beschrijvingen.

Ik heb een Acxa 125 cc semi automaat. (3 vooruit, neutraal, achteruit)

Als ik ga crossen kan ik er vol gas mee rijden in zijn 1, 2 en 3 (en neutraal en achteruit).
MAAR:
Zodra de motor warm is en ik schakel naar zijn 3e versnelling en geef een dotje gas, (hoger in de toeren) gaat de koppeling janken.
Wanneer ik het gas los laat wordt het geluid minder, geef ik weer gas, word het lawaai weer erger.
Het is een geluid wat klinkt alsof er tandwielen aan het draaien zijn die niet mogen draaien, maar ik vind janken de beste term. Verlies van kracht heb ik niet gemerkt, maar ik laat direct mijn gas los als ik zoiets hoor, ik wil het motortje namelijk niet slopen, ik heb nog geen geldboompje ^^.
Ik ga er momenteel van uit dat het ergens in de koppeling moet zitten.
Klopt dit of is het een ander probleem?

Dus:
Iemand ervaring?
Waar komt het vandaan?
Wat is het?
Hoe is het op te lossen?

Groet Jan

Re: acxa 125 cc semi-automaat jankende koppeling

BerichtGeplaatst: 21 mei 2013 14:30
door pmhvanes
Het lijkt erop dat het lager bij de koppeling te veel speling heeft cq versleten is,maar dat is maar een idee,je zou het al moeten kunnen horen

Re: acxa 125 cc semi-automaat jankende koppeling

BerichtGeplaatst: 21 mei 2013 14:39
door janjantje
ik zal er naar luisteren. wel vind ik het dan opvallend dat ik het alleen hoor als de motor warm is..

nog een ander iets: zodra de motor lawaai maakt, is die een stuk moeilijker in zijn 3e versnelling te trappen.

geeft dit meer aanknopingspunten? :P

Re: acxa 125 cc semi-automaat jankende koppeling

BerichtGeplaatst: 21 mei 2013 16:33
door dimpower
heeft die versnellingsbak apart olie of draait die op de motorolie.normaal heeft een automaat andere olie.als hij apart olie hoeft,kijk deze eens na of die nog op niveau staat.en zoiezo eens olie vernieuwen.kan zijn dat deze niet goed meer smeert eens hij op bedrijfstemperatuur komt waardoor de lagers beginnen warm te lopen met schreeuwend geluid tot gevolg.

Re: acxa 125 cc semi-automaat jankende koppeling

BerichtGeplaatst: 22 mei 2013 08:40
door janjantje
De olie van de motor en versnellingsbak zijn hetzelfde, ik bedoel dus dat ik maar op 1 plek olie hoef bij te vullen, die dan ook door de koppeling gaat.
Het oliepijl was nog niet te laag, maar aan de lage kant. Olie was nog niet heel vies, heb de olie dus alleen bijgevuld, helaas bleef het probleem.
de olie die er volgens de verkoper bij moest was 10W40, dus dit heb ik er bijgegoten.

Re: acxa 125 cc semi-automaat jankende koppeling

BerichtGeplaatst: 22 mei 2013 09:28
door pmhvanes
10 w 40 is goed je moet wel voor natte koppeling erin doen,dus niet de auto olie

Re: acxa 125 cc semi-automaat jankende koppeling

BerichtGeplaatst: 22 mei 2013 13:24
door janjantje
Ok, thanks

verder nog andere mensen met ervaringen, tips, adviezen, ideeën, enz?